Poznajemy podstawy psychologii rozwojowej.
Autorzy: Ewelina Treder, Klaudia Bert
Konspekt zajęć z psychologii rozwojowej.
Temat zajęć: Poznajemy podstawy psychologii rozwojowej.
Cel główny: Zainteresowanie uczniów tematem psychologii.
Przedstawienie tego, że psychologia rozwojowa jest ważną częścią naszego życia.
Odbiorcy: Uczniowie klas podstawowych VII-VIII
Cele operacyjne:
uczeń poznaje podstawowe pojęcia dotyczące psychologii rozwojowej
wie czym zajmuje się psychologia rozwojowa
tworzy quizy o psychologii rozwojowej za pomocą witryny wordwall
zabawa w nauczycieli (przedstawianie i tłumaczenie swoich prac- mini wykłady)
Materiały:
Poszukiwanie przez uczniów w internecie wyjaśnienia pojęć, tworzenie wykładu za pomocą zebranych materiałów.
Gra pokazowa- nauczyciel przedstawia jak wyglądać na stworzona gra, która jest dopełnieniem wykładu.
Stworzone przez uczniów gry.
Projektor, komputery.
5)Praca w grupach
6)Tworzenie wykładów
7) Witryna Wordwall.
Przebieg zajęć:
Krótkie zapoznanie się z tematem psychologii rozwojowej
Podział klasy na grupy (2-3 osoby) - każda grupa zajmuje się wybranym pojęciem:
Klasa podzielona na 11 grup- każda grupa wybiera lidera, który przedstawi grupie wylosowane pojęcie.
Losowanie pojęcia przez grupę:
-Konstruktywizm
-koncepcja Freuda
-okres prenatalny
-okres wczesnego dzieciństwa
-okres średniego dzieciństwa
-okres późnego dzieciństwa
-okres adolescencji
-wiek dorastania i późnej adolescencji
-okres wczesnej dorosłości
-okres średniej dorosłości
-okres późnej dorosłości
Opracowanie pojęcia za pomocą internetu, tworzenie gier w witrynie wordwall,.
Każda grupa urządza krótką pogadankę na temat wylosowanego pojęcia, tworzą gre dla sprawdzenia pozostałej części i klasy. Możliwość stworzenia prezentacji i przedstawienia na wykładzie.
Uczniowie sprawdzają swoją wiedzę za pomocą gry, każdy uczeń gra na telefonie, internet udostępniony ze szkoły.
Przedstawienie wyników gry.
Omówienie pojęć trudnych i niezrozumiałych.
Omówienie co w lekcji się podobało, jakie tematy zaciekawiły uczniów.
Komentarze
Prześlij komentarz