Scenariusz zajęć dodatkowych z języka angielskiego.
Autorzy: Aleksandra Hinc, Julia Gętkowska, Katarzyna Fusowska
Czas realizacji : 60 min
Grupa wiekowa: klasy 5 szkoły podstawowej
Cele operacyjne: Po lekcji uczeń/ uczennica:
• zna angielskie nazwy miesięcy i ich kolejność
• dzieli rok na kwartały
• przyporządkowuje miesiące do odpowiednich kwartałów
•potrafi zapisać daty
• zna angielskie nazwy pór roku
• przyporządkowuje miesiące do odpowiednich pór roku
Formy i metody pracy:
- praca indywidualna
- praca w grupach
- praca z tablicą interaktywną
Materiały:
- projektor
- komputer z dostępem do internetu
- głośnik
Przebieg zajęć:
- Czynności porządkowe
Wprowadzenie do tematu lekcji:
Nauczyciel wita uczniów. Zapoznaje je z tematem zajęć. Prosi jednego z uczniów, by zapisał na tablicy: jaki dziś mamy dzień, miesiąc i rok. Następnie zapisuje na tablicy temat zajęć: Months of the Year
- Faza realizacyjna
b) Przypomnienie nazw miesięcy i pór roku w języku angielskim.
c) Nauczyciel rozdaje uczniom karty pracy na których znajduje się wykreślanka z nazwami miesięcy roku każdy uczeń ma zadanie wykreślić odpowiednie słowa a następnie dopasować do pór roku. https://learningapps.org/display?v=pz00pw9xj20
- What’s your favourite season of the year?
- Why do you like summer / winter most?
- What’s your favourite month of the year and why?
e) Praca w programie learningapps: na ekranie wyświetlane są daty, uczniowie dobrani w pary mają za zadnie spośród 3 odpowiedzi wybrać tą gdzie jest poprawny zapis słowny daty.
https://learningapps.org/display?v=paigjvy9j20f)
- Faza końcowa:
https://www.youtube.com/watch?v=Fe9bnYRzFvk
Komentarze
Prześlij komentarz