Scenariusz zajęć "Wilk i siedem koźlątek" z użyciem Aplikacji Quilzlet- Klasa 0a

OBSZARY EDUKACYJNE:

Obszar edukacji w zakresie mowy i myślenia. Uczę się myśleć, mówić, słuchać i rozumieć

swobodne i śmiałe wypowiadanie się w różnych sytucjach,

zwracanie uwagi na poprawne wypowiedzi pod względem logicznym i gramatycznym.

• nauka obsługi aplikacji Quizlet



Obszar edukacji zdrowotnej

zabawy z elementem podskoku i skoku

nabywanie umiejętności miękkiego i płynnego wykonywania serii podskoków.



CELE OGÓLNE:

zapoznanie dzieci z treścią bajki,

zwrócenie uwagi na morał bajki,

• nauka obsługi aplikacji Quizlet



CELE SZCZEGÓŁOWE:

Dziecko:

zna treść bajki,

potrafi wymienić postacie występujące w bajce,

wie, że nie wolno otwierać drzwi nieznajomym,

potrafi prawidłowo reagować na polecenia nauczycielki,

zna reguły zabawy i stara się ich przestrzegać.



FORMY PRACY:

indywidualna,

w parach,

z całą grupą.



METODY PRACY:

słuchowa,

czynnościowa.



ŚRODKI DYDAKTYCZNE:

odtwarzacz CD,

• tablica multmedialna,

•Aplikacja Quizlet

płyty CD,

elementy dekoracji,

szablony postaci,

ilustracje do kolorowania przedstawiające nieznajomego pukającego do drzwi.



LITERATURA:

Bajka Siedem koźlątek opracowanie: K. Bayer, A. Wacławski

Płyta CD - treść bajki.



PRZEBIEG ZAJĘCIA:



WSTĘP:

1. Nauczycielka gromadzi dzieci wokół siebie. Rozmawia z nimi na temat odpowiedniego zachowania podczas przestawienia. Utrwala pojęcia: teatr, scena, aktor, kurtyna, widownia, brawa. Dzieci otrzymują zaproszenia. Kupują "w kasie" bilety i zajmują przygotowane wcześniej miejsca.



CZĘŚĆ WŁAŚCIWA:

1. Prezentacja bajki "Wilk i siedem koźlątek" w formie teatrzyku.

2. Rozmowa na temat treści przedstawienia. Zwrócenie szczególnej uwagi na morał bajki. Uświadomienie dzieciom niebiezpieczeństw wynikających z samowolnego otwierania drzwi nieznajomym.



Swobodny marsz w określonym kierunku. Na hasło: "dziewczynki - ktoś puka do drzwi", dzieci zatrzymują się. Dziewczynki wypowiadają słowa:



Ktoś stuka i puka do naszych drzwi,

Nie otworzę jestem sama.

Proszę przyjść gdy będzie tato,

proszę przyjść gdy będzie mama.



Chłopcy w tym czasie rytmicznie klaszczą.



Ponowny marsz. Na hasło: "chłopcy - ktoś puka do drzwi", dzieci zatrzymują się. Chłopcy wypowiadają słowa:



Ktoś zastukał do drzwi naszych.

lecz rodziców nie ma w domu.

Kiedy jestem sam - pamiętam,

nie otwieram drzwi nikomu.



Dziewczynki w tym czasie rytmicznie klaszczą.



4. Wypełnianie kolorem obrazka przedstawiającego nieznajomego pukającego do drzwi.



5. ZAKOŃCZENIE:

Na koniec zajęć dzieci rozwiącują qwiz, w aplikacji Quizlet, przygotowany wcześniej przez nauczyciela, który usystematyzuje wiedze dzieci na temat osób obcych.



Weronika Betlej Monika Przewłoka

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

STOP UZALEŻNIENIOM! UŻYWKOM MÓWIĘ NIE.

Wprowadzenie litery K, k na podstawie wyrazu KOT

Podróż do Krainy Bajek