Warsztaty zajęć z okazji Dnia Babci i Dziadka
A utorki: Karolina Stanka i Weronika Sigda
Scenariusz dla Szkoły Podstawowej nr 2 w Pruszczu Gdańskim
Warsztaty zajęć z okazji Dnia Babci i Dziadka
Temat zajęć: Dzień Babci i Dziadka
Czas realizacji: 90-180 minut
Grupa wiekowa: klasy 5-8 klasy podstawowej
Cele operacyjne:
Uczeń/uczennica dba o swoje stanowisko pracy.
Uczeń/uczennica potrafi pobrać aplikację i skanować kody QR.
Uczeń/uczennica potrafi pracować samodzielnie i w grupie.
Uczeń/uczennica potrafi rozwiązać tematyczną krzyżówkę.
Uczeń/uczennica wykazują się kreatywnością.
Uczeń/uczennica przygotowuje plakat dla Babci i Dziadka.
Formy i metody pracy:
praca ze smartfonem w aplikacji: goqr.me
praca w grupach i praca samodzielna
zbieranie materiałów
edukacja kulinarna
Materiały:
smartfon i komputer z dostępem do Internetu
produkty do pieczenia babeczek
kredki, markery, długopisy, farbki, kolorowe kartki.
instrukcje do wykonywanych zadań.
Przebieg zajęć (po zapoznaniu się z instrukcjami):
Nauczyciel dzieli uczniów na grupy 2 osobowe.
Dzieci zbierają się przy swoich stanowiskach, następnie za pomocą smartfona odczytują na podstawie kodu QR jakie produkty i narzędzia kuchenne powinni przynieść z kącika kuchennego.
Następnym zadaniem uczniów jest odczytanie kolejnego kodu QR, który wskazuje smak babeczki jaki mają upiec.
Po upieczeniu babeczek każda grupa dekoruje babeczki według swojej wyobraźni.
Następnie uczniowie pakują swoje babeczki w folie dekoracyjną.
SMAKI BABECZEK
POTRZEBNE NARZĘDZIA KUCHENNE
Po przygotowaniu babeczek uczniowie przechodzą do rozwiązywania krzyżówek. Każda krzyżówka jest przygotowana tematycznie – z okazji Dnia Babci i Dziadka.
Uczniowie otrzymują od nauczycieli przygotowane krzyżówki, które muszą rozwiązać.
Jedna osoba z grupy szuka informacji w „dzienniczku informacji” a druga wpisuje hasła do krzyżówki.
Po rozwiązaniu krzyżówki uczniowie dyskutują o hasłach, które im wyszły.
W dalszej części dyskusji uczniowie przypisują otrzymane cechy (hasła) do swoich Dziadków.
Po wykonaniu krzyżówki nauczyciel prosi ucznia o wykonanie samodzielnego plakatu z okazji Dnia Babci i Dziadka.
Każdy uczeń/uczennica kompletuje potrzebne przybory na swoim stanowisku.
Uczniowie projektują plakaty według swojej wyobraźni.
Następnie nauczyciel razem z uczniami wiesza wykonane plakaty na tablicy w swojej klasie.
Uczniowie wraz z nauczycielem uczą się piosenki z okazji Dnia Babci i Dziadka.
Wyczaruję dla babuni suknię z kropel rosy,
S zal
z obłoczków, wstążkę z tęczy
Wplotę
Jej we włosy.
Ref:
Babciu, droga Babciu
To
wszystko dla Ciebie
Babciu,
droga Babciu
Bardzo
kocham Ciebie.
Namaluję
Dziadziusiowi rybek pełną rzekę,
Koszyk
grzybów, działkę z domkiem
Pieska
na pociechę.
Ref:
Dziadziu, drogi Dziadziu
To
wszystko dla Ciebie
Dziadziu,
drogi Dziadziu
Bardzo
kocham Ciebie.
https://www.youtube.com/watch?v=PbXwYRGSbkU&feature=emb_logo
PODSUMOWANIE DNIA:
Uczniowie nauczyli się pracować zarówno w grupach jak i samodzielnie.
Poszerzyli swoje zdolności kulinarne.
Nauczyli się śpiewać piosenki z okazji Dnia Babci i Dziadka.
Umiejętnie opanowali pracę na smartfonie odczytując kody QR.
Wspólnie świętowali Dzień Babci i Dziadka.
![](https://www.blogger.com/img/transparent.gif)
Komentarze
Prześlij komentarz